Klik hier om JOUW banners op deze pagina te tonen en betaal alleen voor succes

Luchtvaartmaatschappijen Luchthaven verenigingen Luchtvaart Reisnieuws breken Zakenreis Nieuws Mensen Herbouw Verantwoordelijk Technologie Toerisme vervoer Travel Wire Nieuws

IATA: Oorlog in Oekraïne en Omicron wegen op luchtvracht

IATA: Oorlog in Oekraïne en Omicron wegen op luchtvracht
IATA: Oorlog in Oekraïne en Omicron wegen op luchtvracht
Geschreven door Harry Johnson

De International Air Transport Association (IATA) heeft maart 2022-gegevens vrijgegeven voor wereldwijde luchtvrachtmarkten die een daling van de vraag laten zien. De effecten van Omicron in Azië, de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en een uitdagende operationele achtergrond droegen bij aan de daling.

  • De wereldwijde vraag, gemeten in vrachtton-kilometers (CTK's*), daalde met 5.2% in vergelijking met maart 2021 (-5.4% voor internationale operaties). 
  • De capaciteit lag 1.2% boven maart 2021 (+2.6% voor internationale operaties). Hoewel dit positief is, is het een aanzienlijke daling ten opzichte van de stijging van 11.2% op jaarbasis in februari. Azië en Europa kenden de grootste capaciteitsdalingen. 
  • Verschillende factoren in de werkomgeving moeten worden opgemerkt:
    • De oorlog in Oekraïne leidde tot een daling van de vrachtcapaciteit die werd gebruikt om Europa te bedienen, aangezien verschillende luchtvaartmaatschappijen in Rusland en Oekraïne belangrijke vrachtspelers waren. Sancties tegen Rusland leidden tot verstoringen in de productie. En stijgende olieprijzen hebben een negatieve economische impact, waaronder stijgende kosten voor de scheepvaart.
    • Nieuwe exportorders, een belangrijke indicator van de vraag naar vracht, krimpen nu in alle markten behalve de VS. De indicator van de Purchasing Managers' Index (PMI) die de wereldwijde nieuwe exportorders volgt, daalde in maart tot 48.2. Dit was het laagste sinds juli 2020.
    • De wereldwijde goederenhandel is in 2022 blijven dalen, waarbij de Chinese economie langzamer groeit als gevolg van COVID-19-gerelateerde lockdowns (onder andere); en verstoringen van de toeleveringsketen, versterkt door de oorlog in Oekraïne. 
    • De algemene consumptieprijsinflatie voor de G7-landen bedroeg in februari 6.3 2022% op jaarbasis, de hoogste sinds 1982. 


"Luchtvracht markten weerspiegelen de wereldwijde economische ontwikkelingen. In maart verslechterde het handelsklimaat. De combinatie van oorlog in Oekraïne en de verspreiding van de Omicron-variant in Azië heeft geleid tot stijgende energiekosten, verergerde verstoringen van de toeleveringsketen en verhoogde inflatiedruk. Als gevolg hiervan worden er in vergelijking met een jaar geleden minder goederen vervoerd, ook per vliegtuig. Vrede in Oekraïne en een verschuiving in China's COVID-19-beleid zouden veel doen om de tegenwind van de industrie te verlichten. Aangezien geen van beide op korte termijn waarschijnlijk lijkt, kunnen we toenemende uitdagingen voor luchtvracht verwachten, net nu de passagiersmarkten hun herstel versnellen”, aldus Willie Walsh, IATA's directeur-generaal. 

Maart 2022 (% jaar-op-jaar)Wereldaandeel1CTKACTKCLF (% -pt)2CLF (niveau)3
Totale markt100.0%-5.2%1.2%-3.7%54.9%
Afrika1.9%3.1%8.7%-2.7%49.4%
Aziatisch-Pacifisch32.5%-5.1%-6.4%0.9%63.8%
Europa22.9%-11.1%-4.9%-4.7%67.1%
Latijns Amerika2.2%22.1%34.9%-4.7%44.8%
Midden-Oosten13.4%-9.7%5.3%-8.7%52.6%
Noord Amerika27.2%-0.7%6.7%-3.3%44.2%
1 % van CTK's in de industrie in 2021  2 Verandering in belastingsfactor   3 Belastingsfactor niveau

Regionale uitvoering maart March

  • Azië-Pacific luchtvaartmaatschappijen zagen hun luchtvrachtvolumes in maart 5.1 met 2022% dalen in vergelijking met dezelfde maand in 2021. De beschikbare capaciteit in de regio daalde met 6.4% in vergelijking met maart 2021, de grootste daling van alle regio's. Het nul-COVID-beleid op het vasteland van China en Hong Kong heeft invloed op de prestaties.  
  • Noord-Amerikaanse vervoerders boekte in maart 0.7 een daling van het vrachtvolume met 2022% ten opzichte van maart 2021. De vraag in de Azië-Noord-Amerikaanse markt daalde aanzienlijk, waarbij de voor seizoensinvloeden gecorrigeerde volumes in maart met 9.2% daalden. De capaciteit steeg met 6.7% in vergelijking met maart 2021.
  • Europese vervoerders zag een daling van 11.1% in vrachtvolumes in maart 2022 vergeleken met dezelfde maand in 2021. Dit was de zwakste van alle regio's. De markt binnen Europa daalde aanzienlijk, een daling van 19.7% op maandbasis. Dit is te wijten aan de oorlog in Oekraïne. Arbeidstekorten en lagere productie-activiteit in Azië als gevolg van Omicron beïnvloedden ook de vraag. De capaciteit daalde in maart 4.9 met 2022% ten opzichte van maart 2021.  
  • Vervoerders uit het Midden-Oosten kende in maart een daling van 9.7% op jaarbasis in vrachtvolumes. Aanzienlijke voordelen van het omleiden van verkeer om te voorkomen dat over Rusland wordt gevlogen, bleven uit. Dit is waarschijnlijk te wijten aan de achterblijvende vraag in het algemeen. De capaciteit steeg met 5.3% in vergelijking met maart 2021. 
  • Latijns-Amerikaanse vervoerders rapporteerde een stijging van 22.1% in vrachtvolumes in maart 2022 in vergelijking met de periode van 2021. Dit was de sterkste prestatie van alle regio's. Enkele van de grootste luchtvaartmaatschappijen in de regio profiteren van het einde van de faillissementsbescherming. De capaciteit was in maart 34.9% hoger dan in dezelfde maand in 2021.  
  • Afrikaanse luchtvaartmaatschappijen zag het vrachtvolume in maart 3.1 met 2022% toenemen in vergelijking met maart 2021. De capaciteit lag 8.7% boven het niveau van maart 2021.  

Gerelateerd nieuws

Over de auteur

Harry Johnson

Harry Johnson is de opdrachtredacteur geweest voor eTurboNews voor meer dan 20 jaar. Hij woont in Honolulu, Hawaii, en komt oorspronkelijk uit Europa. Hij geniet van het schrijven en verslag doen van het nieuws.

Laat een bericht achter

Delen naar...