Airlines Luchthaven Luchtvaart Brekend internationaal nieuws Reisnieuws breken Zakenreis Overheidsnieuws Health News Nieuws Medewerker Herbouw Verantwoordelijk Toerisme vervoer Travel Wire Nieuws trending Now Brekend nieuws in de VS

Officiële reactie op COVID-19 Delta schaadt herstel vliegreizen

Officiële reactie op COVID-19 Delta schaadt herstel vliegreizen
Officiële reactie op COVID-19 Delta schaadt herstel vliegreizen
Geschreven door Harry Johnson

De resultaten van augustus weerspiegelen de impact van de bezorgdheid over de Delta-variant op het binnenlandse reizen, ook al ging het internationale reizen in een slakkentempo door naar een volledig herstel dat pas kan plaatsvinden als regeringen de vrijheid om te reizen herstellen.

Print Friendly, PDF & Email
  • De totale vraag naar vliegreizen was in augustus 2021 56.0% lager dan in augustus 2019. 
  • Dit was volledig te danken aan de binnenlandse markten, die 32.2% daalden in vergelijking met augustus 2019, een grote verslechtering ten opzichte van juli 2021.
  • De internationale passagiersvraag in augustus was 68.8% lager dan in augustus 2019, wat een verbetering was in vergelijking met de daling van 73.1% die in juli werd opgetekend. 

Het International Air Transport Association (IATA) kondigde aan dat het herstel van het vliegverkeer in augustus vertraagde in vergelijking met juli, omdat overheidsacties als reactie op de bezorgdheid over de COVID-19 Delta-variant de binnenlandse vraag naar reizen diep ondermijnden. 

Willie Walsh, IATA's directeur-generaal

Omdat vergelijkingen tussen de maandresultaten van 2021 en 2020 vertekend zijn door de buitengewone impact van COVID-19, tenzij anders vermeld, hebben alle vergelijkingen betrekking op juli 2019, dat een normaal vraagpatroon volgde.

  • De totale vraag naar vliegreizen in augustus 2021 (gemeten in omzet passagierskilometers of RPK's) daalde met 56.0% in vergelijking met augustus 2019. Dit betekende een vertraging vanaf juli, toen de vraag 53.0% onder het niveau van juli 2019 lag.  
  • Dit was volledig te danken aan de binnenlandse markten, die 32.2% daalden in vergelijking met augustus 2019, een grote verslechtering ten opzichte van juli 2021, toen het verkeer met 16.1% daalde ten opzichte van twee jaar geleden. De ergste impact was in China, terwijl India en Rusland de enige grote markten waren die een maand-op-maand verbetering lieten zien in vergelijking met juli 2021. 
  • De internationale passagiersvraag in augustus was 68.8% lager dan in augustus 2019, wat een verbetering was in vergelijking met de daling van 73.1% die in juli werd opgetekend. Alle regio's lieten een verbetering zien, wat te danken was aan de stijgende vaccinatiegraad en minder strenge internationale reisbeperkingen in sommige regio's.

“De resultaten van augustus weerspiegelen de impact van de bezorgdheid over de Delta-variant op het binnenlandse reizen, ook al ging het internationale reizen in een slakkentempo door naar een volledig herstel dat niet kan plaatsvinden totdat regeringen de vrijheid om te reizen herstellen. In dat opzicht is de recente aankondiging van de VS om de reisbeperkingen voor volledig gevaccineerde reizigers vanaf begin november op te heffen, zeer goed nieuws en zal het zekerheid bieden aan een belangrijke markt. Maar er blijven uitdagingen bestaan, boekingen in september wijzen op een verslechtering van het internationale herstel. Dat is slecht nieuws op weg naar het traditioneel tragere vierde kwartaal", zei Willie Walsh, IATA's directeur-generaal. 

Augustus 2021(% chg vs dezelfde maand in 2019)Wereldaandeel1RPKASKPLF (% -pt)2PLF (niveau)3
Totale markt 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Afrika1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Aziatisch-Pacifisch38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Europa23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Latijns Amerika5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Midden-Oosten7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Noord Amerika22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Print Friendly, PDF & Email

Over de auteur

Harry Johnson

Harry Johnson is de opdrachtredacteur geweest voor eTurboNews al bijna 20 jaar. Hij woont in Honolulu, Hawaii, en komt oorspronkelijk uit Europa. Hij geniet van het schrijven en verslag doen van het nieuws.

Laat een bericht achter

hoe 1