Brekend internationaal nieuws Reisnieuws breken Culture Educatie Egypte Breaking News Nieuws Toerisme Update reisbestemming Travel Wire Nieuws trending Now Brits nieuws

Egypte geërgerd door de verkoop van de 'gestolen' buste van King Tut op de veiling van Christie in Londen

0a1a-36
0a1a-36
Geschreven door Hoofdopdrachteditor

Christie's veilinghuis heeft zojuist een buste van de jongensfarao Toetanchamon in Londen verkocht voor $ 6 miljoen, wat de Egyptische autoriteiten boos maakte, die zeggen dat het beeld een culturele schat is die is geplunderd door grafrovers.

Egyptische functionarissen beweren dat de buste enkele decennia geleden is gestolen en de veiling had opgeroepen om te worden afgeblazen. Christie's antwoordde dat er niets ongepast was aan de verkoop en dat het al jaren eerder zonder klachten te zien was.

"Het object is niet en is niet het onderwerp van een onderzoek geweest", zei Christie's, een van 's werelds oudste veilinghuizen, in een verklaring. De veiling verliep donderdag zoals gepland.

Christie's management zegt dat de buste al in de jaren zestig eigendom was van de Duitse prins Wilhelm von Thurn en later werd verkocht aan een galerie in Wenen, Oostenrijk. Dit account wordt betwist door de kinderen van de prins en door een goede vriend van hem, die zeggen dat hij het stuk niet bezit, volgens een recent onderzoek door WordsSideKick.com.

Groot-Brittannië heeft een lange geschiedenis van controverses met betrekking tot historische artefacten die op verschillende manieren zijn verkregen tijdens het verleden van het land als imperiale macht. Voorbeelden hiervan zijn een geschil met Griekenland over de Elgin Marbles, waarvan Labour-leider Jeremy Corbyn heeft beloofd terug te keren als hij premier wordt. De regering van Ethiopië heeft een formele klacht ingediend over een aantal voorwerpen, die vermoedelijk in beslag zijn genomen tijdens de Britse verovering van Maqdala in 1868.

Het moderne Nigeria heeft het VK er ook van beschuldigd kostbare artefacten uit het historische koninkrijk Benin te hebben geplunderd. Het British Museum in Londen heeft de op een na grootste collectie kunst van het Koninkrijk ter wereld.

Egypte was een Brits protectoraat gedurende een groot deel van de 19e en 20e eeuw. Het standbeeld van koning Tut is niet het eerste geschil over archeologische artefacten tussen Caïro en Londen. In 2010 eiste de Egyptische regering de teruggave van de Rosetta-steen, die het mogelijk maakte om oude Egyptische scripts te ontcijferen toen hij in 1799 werd ontdekt en nog steeds wordt bewaard in het British Museum.

De overblijfselen van koning Toetanchamon werden in 1922 door archeologen ontdekt en veroorzaakten een storm van publiciteit, waardoor de publieke belangstelling voor het oude Egypte werd hernieuwd. Het beroemde gouden masker van Toetanchamon blijft een van de beroemdste kunstwerken ter wereld.

Print Friendly, PDF & Email

Over de auteur

Hoofdopdrachteditor

De hoofdredacteur van de toewijzing is OlegSziakov